O nas

Poznaj nas i naszą historię

Pewnego razu, za górami, za lasami, a dokładnie...
w Polsce 🙂

Mieliśmy pewien bardzo duży problem.

Agencja marketingowa, którą prowadziliśmy zaczęła się świetnie rozwijać. Głównie robiliśmy kampanie na Facebooku i Google Ads. Coraz więcej klientów przychodziło z polecenia i nie musieliśmy się już martwić o wypłaty dla nikogo. A było nas wtedy aż 7 osób.  Chętnych klientów na nasze usługi przybywało, więc potrzebowaliśmy jeszcze więcej ludzi do pracy.

I tutaj zaczęły się duże schody.

Nie mogliśmy znaleźć nikogo z doświadczeniem… Szukaliśmy na stanowiska zupełnie nowe dla naszej firmy jak Senior WebDeveloper czy Copywriter SEO. 

Wpadliśmy na pomysł, że skoro nie możemy znaleźć nikogo z takimi umiejętnościami, to po prostu nowa osoba na danym stanowisku będzie musiała nauczyć się wszystkiego z kursów i szkoleń z internetu. Nie był to plan nierealny, bo żeby dobrze wykonywać zadania przypisane do wyżej wymienionych stanowisk wcale nie trzeba ukończyć 5-cio letnich studiów. Uznaliśmy, że to na początek wystarczy, a reszta przyjdzie z doświadczeniem.

Niestety trochę się przeliczyliśmy. Dlaczego?

Ponieważ kursy, które kupiliśmy, były tak miernej jakości, że niestety wiedza w nich zawarta mało się przydała. Na przykład kurs, który w opisie zapewniał, że od podstaw nauczy tworzenia pięknych stron internetowych na WordPress okazał się… ładnie ubierając to w słowa – mocno niewystarczający.  Niestety jakość strony, którą ktoś mógł zrobić po takim szkoleniu wielce odbiegała od jakichkolwiek standardów. Mocno się zawiedliśmy, ale próbujemy dalej! 

Kolejnym przykładem był kurs copywritingu. Sama treść może i była sensowna. Były konkretne rady i tak dalej. Niestety żadnego, ale to żadnego przykładu. Teoria teorią, ale niestety bez pokazania jakichś przykładów ciężko było z takiego kursu wyciągnąć dużo wiedzy. 

I tak po 5 kursach uznaliśmy, że to nie ma sensu. 

Jakie rozwiązanie znaleźliśmy?

Postanowiliśmy te kursy stworzyć we własnym zakresie. Korzystając z wiedzy naszej oraz znajomych nam ekspertów, a także materiałów anglojęzycznych. I tak to Michał stworzył kurs tworzenia stron internetowych, po których nasi nowi pracownicy mogli w końcu tworzyć profesjonalne i ładne strony internetowe. Mateusz stworzył kurs instagrama, dzięki któremu Gabrysia, obsługując profil naszej agencji zyskała ponad 10.000 obserwujących. Udało się stworzyć też bardzo szczegółowy kurs z Reklamy na FB, dzięki któremu z łatwością mogliśmy zacząć skalować obsługę kampanii reklamowych naszych klientów i wygenerować im ponad 14.354.000zł (tak, ponad 14 milionów :)) obrotów. 

Kursy były jednak dostępne tylko dla naszych pracowników. Taki był zresztą ich zamysł od samego początku. 

Z czasem jednak zauważyliśmy jak duży jest popyt na wartościową wiedzę, której zbyt dużo nie ma. 

Dlatego postanowiliśmy zacząć udostępniać nasze kursy wszystkim chętnym oraz tworzyć nowe. 

I takim oto sposobem się tu spotykamy. Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej i wykorzystasz wiedzę, którą dla Ciebie przygotowaliśmy. 

Do zobaczenia na kursie! 

Pozdrawiamy Cię serdecznie ❤️ 

Marcin, Maciek, Mateusz, Mateusz, Michał, Gabrysia, Natalia, Kuba, Justyna, Patrycja, Tomek, Robert – zespół kursowo.com